date_range Débute le 1 juillet 2016
event_note Se termine le 30 juin 2017
list 6 séquences
assignment Niveau : Introductif
chat_bubble_outline Langue : Anglais
card_giftcard 0 point
- /5
Avis de la communauté
0 avis

Les infos clés

credit_card Formation gratuite

En résumé

Mükemmel görünen birçok fikir ve teknoloji, kaçınılmaz ve basit bir soruyla aniden durma noktasına geliyor.

“Müşteriniz kim?”

MIT kendi öğrenci girişimcilerine bu soruyu yıllardır başarıyla soruyor.

MIT mezunları tarafından kurulan 25,600 şirket toplam 2 trilyon dolarlık gelir elde ediyor ve 3,3 milyon kişilik istihdam sağlıyor. MIT bir ülke olsaydı, dünyanın en büyük 11. ekonomisine sahip olurdu.

Siz de bu en büyük 11. ekonominin bir vatandaşı olun! Girişim yolculuğunuzda MIT’ye katılın ve yeni kurduğunuz şirketin en önemli kaynağı olan müşteriyi keşfedin. Girişimcilikten bahsediyoruz. 9 Ocak 2015'te başlayacak olan ve yaklaşık 3 ay boyunca tüm dünya ile aynı zamanda devam edecek Girişimcilik MBA programıyla Girişimciliğin temellerini öğreneceksiniz. Haftada yaklaşık 4 saatlik çalışmanız yeterli olacak. Uluslararası kalkınmadan saat üretimine kadar bircok farklı alanda çalışan MIT girişimcilerinin geniş kapsamlı vaka analizlerinden oluşan 12 haftalık program sayesinde bir fikir ya da teknolojiden yola çıkarak ürününüzü kimin neden almak isteyeceğine dair gerekli bilgilere sahip olacaksınız. Özellikle şunları öğreneceksiniz:

Muhtemel müşterileri tanımlamak

Onlarla görüşmek

Son olarak işiniz için uygun olan müşterileri seçmek.

Derste verilen ödevler gerçek hayata dayalı egzersizlerden oluşacak. Bu egzersizler, size fikrinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak somut, pratik ve etkili adımlarla yol gösterecek.

Biraz eğlenmeye de hazırlıklı olun! Derse kaydolduktan sonra göreceksiniz ;-)

Bu derse tahminen ne kadar zaman ayırmalıyım?

Haftada yaklaşık 4 saat.

Derslerin metin hallerine erişebilecek miyim?

Evet. Bütün derslerin videolara uyumlu yazılı kayıtları olacak.

Dersleri canlı izlemek gerekiyor mu?

Hayır. Dersleri size uygun olan bir zamanda izleyebilirsiniz.

Eğitmen ya da Asistanlarla iletişim kurabilir miyim?

Evet, ama doğrudan değil. Tartışma forumları dersle ilgili sorular için en uygun yerdir. Eğitmenler bu forumları takip edecek ve en önemli sorulara cevap vermeye çalışacaklar. Çoğu zaman diğer öğrencilerden gelen cevaplar yeterli ve daha hızlı olacaktır.

Bu ders MIT’nin içinde verilen derslerle ilgili mi?

Evet. Bu ders, 15.390 Yeni Girişimcilik dersine tekabül etmektedir. Bu ders, MIT Mühendislik Fakültesi ve Sloan School of Managment (Sloan İşletme Fakültesi) tarafından ortak olarak verilen seçmeli bir derstir.

Onaylı sertifikaya devam ederek $500 AWS kredisi ve diğer avantajlar içeren AWS Activate üyeliğine hak kazanın.

more_horiz Lire plus
more_horiz Lire moins
record_voice_over

Les intervenants

  • Bill Aulet
store

Le concepteur

MIT est un établissement d'enseignement de classe mondiale où l'enseignement et la recherche - présentant de l'intérêt pour le monde pratique comme principe directeur - continuent d'être son objectif principal.

Ses cinq écoles et un collège englobent de nombreux départements universitaires, des divisions et des programmes conférant des grades, ainsi que des centres interdisciplinaires, des laboratoires et des programmes dont les coupes à travers les frontières ministérielles traditionnelles travail.

assistant

La plateforme

EdX est une plateforme d'apprentissage en ligne (dite FLOT ou MOOC). Elle héberge et met gratuitement à disposition des cours en ligne de niveau universitaire à travers le monde entier. Elle mène également des recherches sur l'apprentissage en ligne et la façon dont les utilisateurs utilisent celle-ci. Elle est à but non lucratif et la plateforme utilise un logiciel open source.

EdX a été fondée par le Massachusetts Institute of Technology et par l'université Harvard en mai 2012. En 2014, environ 50 écoles, associations et organisations internationales offrent ou projettent d'offrir des cours sur EdX. En juillet 2014, elle avait plus de 2,5 millions d'utilisateurs suivant plus de 200 cours en ligne.

Les deux universités américaines qui financent la plateforme ont investi 60 millions USD dans son développement. La plateforme France Université Numérique utilise la technologie openedX, supportée par Google.

Quelle note donnez-vous à cette ressource ?
Contenu
0/5
Plateforme
0/5
Animation
0/5